1200x1600_KMOebL.jpg

 

Kouřim – „doteky dávných časů“

 

Ubytování:   Pension U kamene, Mírové nám. 44, cena 350,- Kč/noc

případně hned vedle Pension U Sojků

 

Termín:                                 příjezd Čt odpoledne, 8.8. 2019

                                                odjezd Ne dopoledne, 11.8.2019

 

Program:     

9.8.    Pá       Dopoledne: procházka po Kouřimi, domluvit návštěvu                                        (602 389 527) zahrady „Klášterka“, která byla                                                        součástí rozlehlého komplexu cisterciáckého probošství až do                              husitských válek.

            Odpoledne:  výlet auty do Ždánic (7 km) a od kostela Sv. Havla po zelené dojít na hradiště Ždánice. Zpátky při cestě do Kouřimi se můžeme zastavit na hradišti u sv. Jiří (těsně před Kouřimí)

 

So       Dopoledne: pěšky Lechův kámen a Libušino jezírko, od Libušina jezírka je ve směru JZ hradiště sv. Vojtěch – ale jak přejít Vavřinecký potok? To se uvidí na místě.

            Odpoledne: autem na Lipanskou mohylu (5 km)    . Potom najít Čertovu brázdu, která vede od Sázavy a končí na mohyle v Chotouni, která je cca 6 km od Lipan.

 

Ne       Dopoledne: prohlídka kostela Sv. Štěpána. Kostel je ze 13. století a stojí za to si ho prohlédnout, na vnějších zdech kostela jsou pozoruhodné fresky, objednat prohlídku.

 

 

 

Přihlášky prosím zasílejte do konce května na E mail: pbroz112@gmail.com